Poznaj nas

Kilka słów o nas 

Jesteśmy Bankiem, który powstał 30 lat temu. Należymy do rodziny, która stworzyła IKEA i w naszej codziennej pracy kierujemy się tymi samymi wartościami. 

Zdrowy rozsądek, prostota, współpraca i odwaga bycia innym pomagają nam realizować obietnicę współpracy na uczciwych zasadach, którą składamy naszym Klientom. 

W Polsce jesteśmy obecni od 2010 roku i dostarczamy nasze rozwiązania finansowe w sklepach IKEA. Obecnie oferujemy zakupy ratalne, kredyt gotówkowy oraz kartę kredytową, ale stale rozwijamy naszą ofertę, dostosowując ją do aktualnych potrzeb rynkowych.

    

Nasze korzenie 

Początkowo Ikano stanowiło część firmy IKEA, która została założona w 1943 roku przez Ingvara Kamprada w szwedzkiej miejscowości Älmhult, w regionie Småland. 

W latach 70 działalność Ikano rozwinęła się w kilku kierunkach obejmujących zarządzanie nieruchomościami, usługi finansowe oraz ubezpieczeniowe świadczone dla IKEA. 

W roku 1988 Ikano przekształciło się w niezależną grupę firm, należącą do rodziny Kamprad. 

Zyskaliśmy własną tożsamość, ale nasze dziedzictwo pozostało bez zmian, i tak jak mieszkańcy południowej Szwecji cenimy sobie pracowitość, oszczędność i  rozsądek, którymi kierujemy sie przy podejmowaniu wyzwań biznesowych. 

Nasze wartości


Wszystko, co robimy staramy się robić w oparciu o nasze wartości, dzięki czemu współpraca z Klientami na uczciwych zasadach przychodzi nam naturalnie. 

Pozostajemy wierni naszym głównym zasadom: zdrowemu rozsądkowi i prostocie, współpracy i odwadze bycia innym, które wyznaczają kierunki naszej działalności.

Przygotowując rozwiązania dla naszych Klientów nieustannie zadajemy sobie pytanie, czy są fair, czy są wygodne i zrozumiałe.

Wierzymy, że zrównoważone podejście do biznesu procentuje długotrwałymi relacjami z Klientami i Partnerami. 

   

Chętnie pomagamy - zobacz!

   

Kilka faktów o Grupie Ikano

 

  • Rok założenia: 1988
  • Miejsce założenia: Szwecja
  • Właściciel: Rodzina Kamprad
  • Obszary działalności: bankowość, nieruchomości, ubezpieczenia, zarządzanie centrami handlowymi (Azja)
  • Zasięg działalności: 16 krajów
  • Liczba pracowników: 5500 

Związek Przedsiębiorstw Finansowych

Jesteśmy członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) w Polsce od 2011 roku. 

ZPF jest Związkiem Pracodawców i skupia kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego w Polsce, m.in. banki, zarządzajacych wierzytelnościami, doradców i pośredników finansowych, przedsiębiorstwa pożyczkowe oraz przedsiębiorstwa z branży ubezpieczeniowej. 

Misją ZPF jest budowanie kapitału  społecznego na rynku finansowym. Wartościami jakimi kieruje się ZPF to: dobro wspólne, etyka biznesu, eksperckość i kompetencje oraz rozwój rynku. Więcej o działalności ZPF znajdziesz na www.zpf.pl.

Jako Członek Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, przyjeliśy na siebie obowiązek stosowania się do Zasad Dobrych Praktyk ZPF. Jednoczeście chcemy nieustannie podnosić jakość relacji z Klientami. Dlatego wspieramy kampanię ZPF "KREDYTOBRANIE 2.0. Dobre praktyki konsumenta", które ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak bezpiecznie postępować przy zaciąganiu zobowiązań. 

 

 logo Związku Przedsiębiorstw Finansowych, przestrzegamy Zasad Dobrych Praktyk 

Pozytywnie przeszliśmy weryfikację ankiet audytu etycznego za 2019 rok, dokonywaną przez  Komisję Etyki przy ZPF. 

Certyfikat Etyczny ZPF został  przyznany przez  Komisję Etyki i jest potwierdzeniem zgodności naszych praktyk  biznesowych z Zasadami Dobrych Praktyk ZPF. 

Każdy Klient i partner biznesowy Ikano Banku, w przypadku, gdy uzna, iż doszło do naruszenia przez Bank Zasad Dobrych Praktyk ZPF może zwrócić się do Komisji Etyki ZPF. Wniosek o wszczęcie postępowania przez Komisję Etyki ZPF (skarga) może być złożony: 

  • w formie listownej na adres biura ZPF: ul. Długie Pobrzeże 30, 80-888 Gdańsk,
  • za pośrednictwem faxu na numer: 58 302 92 64,
  • w formie e-mailowej na adres: etyka@zpf.pl.

Biuro Informacji Kredytowej

W trosce o rzetelną obsługę i właściwą ocenę zdolności kredytowej naszych Klientów współpracujemy z Biurem Informacji Kredytowej. 

Misją Grupy BIK jest wspieranie zaufania oraz bezpieczeństwa uczestników obrotu gospodarczego w Polsce poprzez dostarczenie wiarygodnej i możliwie kompletnej informacji. 

 

Przeczytaj więcej