VerifyOnComputer

WaitingForVerification PressToOpenBankId
Back

EnterPersonalIdentityNumber

VerifyOnMobile

WaitingForVerification
Back

Czy wiecie, że w 1961 roku IKEA złożyła pierwsze zamówienie na produkcję krzeseł w polskiej fabryce? Tak rozpoczęła się historia tej szwedzkiej sieci sklepów meblarskich w Polsce. 

O historii IKEA, zapoczątkowanej przez założyciela Ingvara Kamprada w 1943, traktuje opublikowany raport „Made in Poland”. Jak sam założyciel IKEA zwykł mówić – „IKEA powstała w Polsce”. Stąd właśnie tytuł raportu, który pokazuje wpływ IKEA na naszą gospodarkę, społeczeństwo, tworzenie stabilnych miejsc pracy oraz planowane inwestycje.

W tegorocznej odsłonie raportu 12 spółek, związanych z IKEA, przedstawiono przez pryzmat Demokratycznego Designu. Jego 5 aspektów – funkcja, forma, jakość, niska cena i zrównoważony rozwój – są podstawą tego, jak firmy mające swoje korzenie w IKEA, tworzą swoje produkty i usługi.
Nie zabrakło w nim także zaznaczenia roli Ikano Banku w tej długiej historii. Szczególną uwagę poświęcono polskiemu oddziałowi i zaangażowaniu całej Grupy Ikano w pomoc osobom dotkniętym konfliktem w Ukrainie. 

Raport „Made in Poland” wydany został na 80. urodziny IKEA. My przekornie nie życzymy 100 lat IKEA, ale znacznie więcej! 

Raport w wersji polskiej i angielskiej dostępny jest na stronie IKEA.

 

Raport Made in Poland

Przeczytaj również