Proste i uczciwe
rozwiązania finansowe


Kilka słów o nas...

Jesteśmy Bankiem, który powstał prawie 30 lat temu. Należymy do rodziny, która stworzyła IKEA i w naszej codziennej działalności kierujemy się tym samymi wartościami. Zdrowy rozsądek, prostota, współpraca i odwaga bycia innym pomagają nam realizować obietnicę współpracy na uczciwych zasadach, którą składamy naszym Klientom.

W Polsce jesteśmy obecni od 2010 roku i dostarczamy nasze rozwiązania finansowe w sklepach IKEA. Oferujemy produkty ratalne, które pomagają Klientom w zakupach dla domu, aby mogli pozwolić sobie na więcej i nie musieli odkładać planów na później.

 

 

Nasze korzenie

Początkowo Ikano stanowiło część firmy IKEA, która została założona w 1943 roku przez Ingvara Kamprada w szwedzkiej miejscowości Almhult, w regionie Smaland.

W latach 70-tych działalność Ikano rozwinęła się w kilku kierunkach obejmujących zarządzanie nieruchomościami, usługi finansowe oraz ubezpieczeniowe świadczone dla IKEA.

W roku 1988 Ikano przekształciło się w niezależną grupę firm, należącą do rodziny Kamprad. 

Zyskaliśmy własną tożsamość, ale nasze dziedzictwo pozostało bez zmian i tak jak mieszkańcy południowej Szwecji cenimy sobie pracowitość, oszczędność i rozsądek, którymi kierujemy się przy podejmowaniu wyzwań biznesowych.

Nasze wartości

 

Wszystko co robimy staramy się robić w oparciu o nasze wartości, dzięki czemu współpraca z Klientami na uczciwych zasadach przychodzi nam naturalnie.

Pozostajemy wierni trzem głównym zasadom: zdrowemu rozsądkowi i prostocie, współpracy i odwadze bycia innym, które wyznaczają kierunki naszej działalności.

Przygotowując rozwiązania dla naszych Klientów nieustannie się pytamy, czy są fair, czy są wygodne i zrozumiałe.

Wierzymy, że zrównoważone podejście do biznesu procentuje długotrwałymi relacjami z partnerami i Klientami.

 

Zasady Dobrych Praktyk

  

Ikano Bank należy do grona firm, które pozytywnie przeszły weryfikację ankiet audytu etycznego za 2017 rok, dokonywaną przez Komisję Etyki przy KPF.

Certyfikat Etyczny KPF został przyznany przez Komisję Etyki i jest potwierdzeniem zgodności naszych praktyk biznesowych z Zasadami Dobrych Praktyk KPF.


Grupa Ikano

działa w 14 krajach Europy i Azji.

przeczytaj więcej

Kilka faktów o Grupie Ikano


Rok założenia

 1988

Miejsce
założenia

Szwecja

Właściciel

Rodzina Kamprad

Obszary
działalności

Bankowość, Ubezpieczenia, Nieruchomości, Zarządzenie centrami handlowymi (Azja)

Zasięg

 14 krajów

Liczba
pracowników

4500