VerifyOnComputer

WaitingForVerification PressToOpenBankId
Back

EnterPersonalIdentityNumber

VerifyOnMobile

WaitingForVerification
Back

Czy przyszłość Ziemi jest zielona? 

To, że od setek lat powoli niszczymy naszą planetę jest faktem. Ale, jak duży wpływ nasze działania – nas jako jednostek, jako firm i jako cywilizacji – mają na klimat i życie na Ziemi, mogliśmy przekonać się podczas webinaru zorganizowanego przez nas w ramach celebrowania Dnia Ziemi.  

W czwartkowe popołudnie udaliśmy się w podróż „dookoła Ziemi” z Marcinem Popkiewiczem – fizykiem, analitykiem megatrendów, ekspertem i dziennikarzem zajmującym się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, by zobaczyć w jaki sposób doprowadziliśmy do kryzysu klimatycznego naszej planety. Jednocześnie zadawaliśmy sobie pytanie: ile czasu nam jeszcze zostało? 

Niestety liczby pokazane podczas prezentacji, brutalnie odkryły jak niszczycielski wpływ na życie naszej planety wywarła trwająca od pokoleń rewolucja przemysłowa, a przede wszystkim związana z nią emisja CO2. 

Dowiedzieliśmy się też jakie działania podejmowane są przez różne kraje, by zapobiec dalszemu niszczeniu planety i spełnić cel określony przez Unię Europejską w zakresie emisji gazów cieplarnianych. Dostaliśmy m.in. ogromną porcję wiedzy na temat różnych źródeł pozyskiwania energii - także tych alternatywnych - oraz sposobu ich wykorzystania w naszym kraju i wpływu na środowisko.  

Co z tego wynika? Z pewnością tytuł webinaru „Przyszłość Ziemi nie jest… zielona” ma w sobie dużo smutnej prawdy. To od nas zależy przyszłość Ziemi, a od tego, jak zatroszczymy się o nią – także nasza przyszłość. 

 

 Uczestnicy webinaru


Przyszłośc ziemi nie jest zielona

Przeczytaj również