VerifyOnComputer

WaitingForVerification PressToOpenBankId
Back

EnterPersonalIdentityNumber

VerifyOnMobile

WaitingForVerification
Back

Pomagamy uchodźcom z Ukrainy, przekazując 550 000 zł

Świat żyje wydarzeniami w Ukrainie, a Polska szczególnie, znajdując się w bezpośrednim sąsiedztwie walczącego o wolność kraju. Osoby prywatne, fundacje, organizacje rządowe i pozarządowe, a także firmy każdego dnia dokładają swoją cegiełkę, niosąc dobro. W Ikano Banku angażujemy się w przeciwdziałanie skutkom działań wojennych na teerytorium Ukrainy, wspierając inicjatywy. 

W ramach naszej działalności charytatywnej wsparliśmy organizacje, które mają wiedzę i odpowiednie zasoby ludzkie do niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy i tym, którzy zdecydowali się zostać lub nie mogli opuścić okupowanego kraju.  

Ikano Bank w Polsce oraz inne oddziały w Europie przekazały ponad 550 000 zł łącznie na poniższe organizacje.

  • Fundacja A.R.T., która specjalizuje się w niesieniu pomocy osobom doświadczającym przemocy. Takiego wsparcia z pewnością potrzebują osoby uciekające przed wojną w Ukrainie. Dlatego do zespołu Fundacji dołączyła Katia – psycholożka z Ukrainy, która sama kilka dni temu przyjechała do Polski, a teraz może pomagać swoim rodakom, którzy muszą zmierzyć się z traumą wojny. Nasze wsparcie przeznaczone jest na ten właśnie cel. 
  • Fundacja Nienieodpowiedzialni, która razem z Grupą ANG i Fundacją Humanosh aktywnie pomaga uchodźcom z Ukrainy. Dzięki połączonym siłom powstaje m.in. baza mieszkań, organizowany jest także transport uchodźców. Ponadto pomaga także w znalezieniu pracy w Polsce, a także organizuje i wysyła konwoje humanitarne do polskiej granicy oraz do Ukrainy.
  • Fundacja Ocelenie, która prowadzi m.in. Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie i w Łomży, organizuje zbiórki, transport dla uchodźców, a także pomaga w znalezieniu mieszkań i zatrudnienia. Fundacja objęła swoją opieką także dzieci. Prowadzi świetlicę w Łomży, organizuje lekcje polskiego czy też inicjuje programy adaptacyjne i integracyjne. 
  • Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które przede wszystkim organizuje ewakuację dzieci i rodzin zastępczych z ukraińskich domów dziecka współpracując z odpowiednikiem stowarzyszenia w Ukrainie.

Pomagamy ludziom z Ukrainy, przekazaliśmy 550 000 złotych organizacjom

W Ikano Banku angażujemy się także prywatnie i prowadzimy różne działania wspierające uchodźców. 

Dzięki akcji zainicjowanej przez pracowników banku zakupiliśmy i przekazaliśmy do Magazynu darów dla uchodźców na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie 2 palety toreb Frakta z IKEA. Wolontariusze z Fundacji Medyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego potrzebują ich do pakowania potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Ukrainy i dla tych, którzy przekroczyli właśnie granicę polsko-ukraińską w Przemyślu. Zorganizowaliśmy także zbiórkę pracowniczą dla niemowląt z Ukrainy. Nasze dary przekazaliśmy do Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK, który powstał w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

W obliczu kryzysu humanitarnego potrzebna jest każda pomoc. Cegiełka do cegiełki potrafi zdziałać wiele. Dlatego zachęcamy także naszych pracowników do aktywnej pomocy w ramach Dnia Socjalnego/Social Day (dzień na wolontariat), który mogą wykorzystać na pomoc potrzebującym Ukraińcom. Razem możemy więcej! 

Helping together! 

Przeczytaj również