VerifyOnComputer

WaitingForVerification PressToOpenBankId
Back

EnterPersonalIdentityNumber

VerifyOnMobile

WaitingForVerification
Back

Związek Przedsiębiorstw Finansowych, którego jesteśmy członkiem, opublikował siódmą edycję raportu „Moralność Finansowa Polaków”. Już po raz trzeci z rzędu, mieliśmy przyjemność być partnerem tego opracowania. 

Z raportu "Moralność finansowa Polaków" wynika, że dla 91% Polaków oddawanie długów jest zawsze obowiązkiem moralnym. Jednak przestrzeganie etycznych standardów w codziennych sytuacjach wygląda już mniej pozytywnie. 


Praca na czarno, by uniknąć ściągania długów z pensji (ponad 63% badanych), zakup bez rachunku czy faktury, by zaoszczędzić na podatku VAT (blisko 58%), zatajenie informacji uniemożliwiającej wzięcie kredytu (ponad połowa respondentów) czy zaciąganie kredytu bez dokładnego zapoznania się z warunkami jego spłaty (ponad 49%) – to tylko niektóre „przewinienia”, do których się przyznajemy. Na jakie jeszcze nieetyczne zachowania w sferze finansów najbardziej przymykają oko Polacy? Kto najbardziej usprawiedliwia nadużycia w sferze finansów? 

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi przedstawiła autorka badania i raportu - prof. dr hab. Anna Lewicka-Strzałecka z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Link do raportu: https://zpf.pl/raports/moralnosc-finansowa-polakow/ 

Mężczyzna sprawdzający swoje finanse

Przeczytaj również